E77
European Health Prevention 2019

SPA PROFESIONALAMS – APIE LIETUVĄ

Unikalios sveikatinimo tradicijos


Naujausiame SPA BUSINESS metiniame kataloge skleidžiame žinią apie Lietuvos kurortus, numatomas dideles investicijas artimoje ateityje, taip pat sveikatai palankius gamtos išteklius ir intensyvią infrastruktūros modernizaciją, puikiai papildančią šimtmečius naudojamas sveikatinimo procedūras. Visada smagu paminėti mūsų išskirtinumą, ypač efektyvią kurortuose taikomą gydomąją procedūrą – vertikalią vonią.

SPA BUSINESS HANDBOOK – kasmet leidžiamas, spa ir sveikatinimo profesionalams skirtas katalogas, kuriame apžvelgiamos naujausios sveikatinimo tendencijos, rinkos, kalbinami įvairių šalių specialistai.

Visas tekstas internete (žr. 80 psl.): spahandbook.com/2019

Nuotraukoje: ištrauka iš SPA BUSINESS HANDBOOK 2019 (80 psl.).
European Health Prevention 2019

KONFERENCIJA WIESBADEN

European Health prevention 2019!


Lapkričiui įpusėjus – susitikimas su sveikatinimo ir spa profesionalais iš daugiau kaip 20 valstybių tarptautinėje konferencijoje „European Health prevention 2019“ Vokietijoje. Už gerą turinį ir įdomias pažintis esami dėkingi organizacijai „Quality in Health Prevention“, ESPA ir Wiesbaden miesto savivaldybei, kur vyko renginys. Jau nebe pirmi metai pastebime, kaip Kinija atidžiai stebi ir mokosi iš Europos SPA kurortų ir medicinos centrų, aktyviai vysto naujus sveikatinimo ir SPA centrus, skirtus prevenciniam gydymui, poilsiui ir reabilitacijai. Šių centrų pagrindas yra natūralūs gamtos ištekliai – terminis ir mineralinis vanduo, gydomasis purvas, kiti gamtos resursai. Tai, kas Senajame žemyne pažįstama šimtus metų, Kinijoje yra nauja patirtis.

Nuotraukoje iš dešinės: E77 įkūrėja Eglė Rukšėnaitė su Kinijos terminio vandens turizmo asociacijos direktore Cindy Zhang ir SPA centrų operatorių įmonės Cobase SPA generaliniu direktoriumi, gydytoju Anton Han.
E77 ir InnovaSPA

PASLAUGŲ EKSPORTO SUBTILYBĖS

Nuo Laplandijos iki Jeruzalės


Kodėl sveikatinimo paslaugas parduoti Izraelyje visai ne tas pats, kas Lenkijoje? Ar skiriasi skandinavų poreikiai nuo vokiečių pageidavimų, ir kokia verslo kalba kalbama Rusijoje? Parduoti tiesiogiai, o gal geriau naudotis tarpininkų paslaugomis?

Spalio 11 d. forume „Eksporto kodas. Ko nerašo vadovėliai?“ su šaunia draugija diskutavome apie diplomatijos subtilybes eksportuojant paslaugas, nenumatytas kliūtis ir kitus nevadovėlinius dalykus.

Nuotraukoje iš kairės: moderatorius ir „Kika group“ eksporto vadovas Paulius Ausmanas, E77 vadovė Eglė Rukšėnaitė, „Asmens sveikatos klinika“ direktoriaus pavaduotojas Andrius Jonutis, „Eglės sanatorija“ verslo plėtros direktorius Edgaras Briedys, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.
E77 ir InnovaSPA

ĮKVEPIANTIS VIZITAS PORTUGALIJOJE

Balneologija ir kurortologija – kaip studijų kryptis


Drauge su atstovais iš 8 Europos šalių dominės Portugalijos kurortologijos patirtimi. Portugalija nustebino aukšto lygio balneoterapijos žiniomis ir praktiniu taikymu visuomenės sveikatai stiprinti.

Porto universiteto Medicinos fakultete sužinojome daug įdomių dalykų apie balneoterapiją Portugalijoje, kodėl ten tokios populiarios inhaliacijos procedūros, ir tai, kad universitete intensyviai vykdomi moksliniai tyrimai balneologijos srityje.

Datos: 2019 m. rugsėjo 23–28 d.

Nuotraukoje: E77 vadovė Eglė Rukšėnaitė su Porto universiteto Medicinos fakulteto profesoriais António Albino-Teixeira, Altamiro Manuel Rodrigues da Costa Pereira ir kt.

E77 PROJEKTAMS – ŽINIASKLAIDOS DĖMESYS

Naujausios mūsų projektų apžvalgos profesionaliuose leidiniuose


Prabangus miego SPA Druskininkuose, tūkstantmečio kartos viešbutis Birštone, InnovaSPA tarptautinio projekto veikla – metams nė nepasibaigus, jau sukaupėme gražią krūvelę straipsnių ir pranešimų žiniasklaidoje apie mūsų prižiūrimus projektus.

Pastebime, kad Lietuvos SPA projektais vis daugiau domimasi užsienio žiniasklaidoje, vis dažniau sulaukiame klausimų iš užsienio kolegų. Didžiuojamės, kad Lietuvoje vystomi projektai pastebimi tarptautiniu mastu. Gera būti to dalimi!

Nuotraukose: įvairios publikacijos užsienio ir Lietuvos spaudoje apie E77 projektus.

E77 ir InnovaSPA

SVEIKESNĖS VISUOMENĖS LINK

InnovaSPA atstovai lankosi Lietuvoje


E77 dalyvauja projekte, kuris padeda plėtoti inovatyvius sveikatos sprendimus Europos kurortuose. Šiuo metu projekte dalyvauja 8 Europos šalys: Prancūzija, Portugalija, Vengrija, Slovėnija, Rumunija, Lietuva, Latvija ir Lenkija.

Pagrindinis InnovaSPA projekto tikslas – tobulinti politiką dėl žinių perdavimo, dalytis galimybėmis taikyti novatoriškus sprendimus su partneriais sveikatos prevencijos srityse. Projektu siekiama spręsti visuomenės senėjimo problemas ir parodyti, kad, įdiegus novatoriškus gydymo ir priežiūros sprendimus, terminiai ištekliai ir SPA kurortai gali tapti sektoriumi, turinčiu didžiulį potencialą veiksmingesnei sveikatos priežiūrai užtikrinti.

Datos: 2019 m. liepos 19–21 d.

Nuotraukoje: #InnovaSPA Lietuvoje: bendromis pastangomis #SveikesnėsVisuomenėsLink. Džiaugiamės būdami to dalimi!

E77 lankosi InnovaSPAproject

TERMINIS VANDUO ATEITIES SPA

Tarptautinė konferencija InnovaSPA Prancūzijoje


Paskutinę kovo savaitę atstovaujame Lietuvai tarptautiniame #InnovaSPAproject kartu su partneriais iš 7 šalių (FR, HU, LV, PL, RO, PT, SI). Studijuojame Prancūzijos terminių vandenų kurortus, problematiką ir ateities galimybes, tariamės, kaip galime panaudoti terminį vandenį novatoriškiems gydymo sprendimams diegti.

Didžiuojamės, kad vertinant Lietuvos sveikatingumo kurortų lygį, Vakarų šalių fone atrodome itin pažangūs!

Vieta: Overnė-Ronos-Alpių regionas Prancūzijoje.


Nuotraukoje: Tarptautinio InnovaSPA Project dalyviai.

E77 lankosi Vichy kurorte

LIETUVA – PASAULIO SPA ŠALIS

Mūsų spa kurortams – didelės galimybės


2019 m. pavasarį pradedame apsilankymu viename seniausių ir žinomiausių terminio vandens kurortų pasaulyje – Vichy (Viši). Nuo Gallo-Romos laikų garsus kurortas per šimtmečius išsaugojo savo spindesį, taip pat eklektišką, bet kartu rafinuotą architektūrą. Kurorto mero rūpesčiu apsilankėme ir išstudijavome miesto istorines spa vietas ir kokybišką infrastruktūrą, biuvetes, ramybės ir atsipalaidavimo šventovę „Vichy Thermal Spa“ bei kitus žinomus spa centrus.

Pirmieji įspūdžiai? Lietuvos spa kurortai turi išties didelį potencialą tapti žinomais ir garsiais visame pasaulyje. Palyginome paslaugų kokybę, novatoriškus sprendimus, gamtinių resursų panaudojimą, ekologiškumą, užimtumo rodiklius ir drąsiai konstatuojame, kad Lietuva lenkia daug geriausių spa kurortų.

Nuotraukoje: susitikimas su Vichy miesto meru Frédéric Aguilera ir kurorto vaizdai.


E77 naujiena žiniasklaidoje

JIE KALBA APIE MUS

E77 projektas – profesionalioje spa žiniasklaidoje


Šių metų vasarį naujiena apie Miego SPA viešbutį 5* Druskininkuose pasidalijo įvairūs profesionalios spa žiniasklaidos portalai. SPA BUSINESS popieriniame žurnale taip pat pasirodė straipsnis, kuriame cituojama E77 įkūrėja Eglė Rukšėnaitė, papasakojusi apie naująjį Amberton Green SPA Druskininkai. Šis unikalios koncepcijos viešbutis duris turėtų atverti jau šių metų rudenį.

Mes, E77 komanda, didžiuojamės, kad Lietuvos SPA projektai pastebimi ir vertinami tarptautiniu lygiu.

Naujojo projekto naujiena tarptautiniuose portaluose: bit.ly/2DQKlyn ir bit.ly/2BjPqxv .


Nuotraukoje kairėje: E77 įkūrėja Eglė Rukšėnaitė pasakoja apie naująjį Amberton Green SPA Druskininkai žurnalo SPA BUSINESS 2019 m. vasario leidimui.

E77 susitikimas

JAE PLANUOSE – SVEIKATINGUMO CENTRAI

Sveikatos prevencija – sveikesnei visuomenei


Italija: Prasidėjus pasauliniam sveikatingumo rinkos profesionalų suvažiavimui, E77 vadovė Eglė Rukšėnaitė susitiko su JAE valstybinio sveikatos departamento, medicinos turizmo tarnybos direktore Dr. Layla Almarzouqi.

Šiuo metu JAE yra daug prabangių ir išskirtinių sveikatingumo, grožio puoselėjimo centrų; čia galima rasti visus garsiausius pasaulio spa prekės ženklus – „Four Seasons“, „Six Senses“, „Mandarin Oriental“ ir kt. Nepaisant to, JAE atsižvelgiama į būtinybę ugdyti visuomenę, kad žmonės gyventų sveikiau, rūpintųsi savo sveikata. Tie JAE ir aplinkinių šalių gyventojai, kurie jau supranta sveikatos prevencijos svarbą, šiuo metu sveikatos sustiprinti keliauja į Europos medicinos ir sveikatingumo centrus bei sanatorijas, nes šalies viduje tiesiog nėra tokių paslaugų.

Dr. Layla Almarzouqi sutiko su Eglės Rukšėnaitės įžvalgomis ir pasiūlymais, kad šalyje reikia diegti sveikatos prevencijos sistemą, kuri padėtų skleisti žinią apie sveiką gyvenseną. Sveikatingumo ugdymą galėtų vykdyti reabilitacijos ir sveikatingumo centrai, sanatorijos, kurių atsiradimą rinkoje turėtų inicijuoti JAE valstybinis sveikatos departamentas.


Nuotraukoje: E77 vadovė Eglė Rukšėnaitė su Dr. Layla Almarzouqi. | 2010 m. spalio 9 d.

VOYA: EKOLOGIŠKA PRABANGA IŠ VANDENYNO GELMIŲ

Kokybiški veido ir kūno priežiūros produktai iš jūros dumblių atkeliavo į Baltijos šalis


Airijoje, šalia Atlanto vandenyno įsikūrusios Walton (Voltonų) šeimos jau keturios kartos renka jūros dumblius rankomis.

Šeimai priklauso vandens procedūrų centras, kur atliekamos veido ir kūno priežiūros procedūros su jūros dumbliais, bei VOYA gamykla, gaminanti kokybišką kosmetiką su jūros dumbliais. Yra atskiros linijos tiek profesionaliam, tiek individualiam naudojimui.

Autentiškiems VOYA veido ir kūno priežiūros produktams gaminti naudojami veiksmingai odą drėkinantys rudieji jūrų dumbliai, kurių sudėtyje, be kita ko, yra polifenolių ir karotinoidų – galingų antioksidantų, skatinančių odos atsinaujinimo procesą.

VOYA kokybe pasitiki „Mandarin Oriental“, „Six Senses“, „Four Seasons“, „The Chateau“ ir kiti nepriekaištinga kokybe garsėjantys spa centrai ir viešbučiai. Airijos ministras pirmininkas Enda Kenny pasirinko šį sertifikuotos ekologiškos kosmetikos prekės ženklą įteikti JAV prezidentui Baltuosiuose rūmuose kaip dovaną nuo Airijos.

Mes, E77 komanda, didžiuojamės būdami oficialiais šio prekės ženklo atstovais Baltijos šalyse. Jei norėtumėte VOYA veido ir kūno priežiūros produktus bei puoselėjančias procedūras įtraukti į savo spa meniu, susisiekite su E77 komanda.

100 PROC. NATŪRALŪS @AROMA ALIEJAI – JAU LIETUVOJE

Oficialus atidarymas įvyko!


Gegužės 18 d. Japonijos ambasada Lietuvoje, japonų kompanija „@aroma“ ir japoniškų aromatų ambasadoriai Baltijos šalyse kompanija E77 su pasididžiavimu sukvietė garbius svečius į renginį „Aromatų erdvės kūrimas, kvapų poveikis kūnui ir protui“.

Renginio metu pasinėrėme į 100 proc. natūralius japoniškus aromatinius aliejus, sužinojome apie kvapų poveikį kūnui ir protui bei kaip šią slaptą galią japonai jau šimtmečiais išnaudoja kvėpindami savo viešąsias ir privačias erdves.

Kompanija „@aroma“ kuria profesionalius aromatus, skirtus naudoti interjero aplinkoje ir prekės ženklo komunikavimo projektuose. Renginio metu kompanijos atstovai – įkūrėjas Satoshi Kataoka ir profesionalus kvapų dizaineris Maurice Joosten pristatė šiuolaikišką požiūrį į aromatų erdvės kūrimo procesą taikant pažangiausias technologijas.

Nuoširdžiai dėkojame Japonijos ambasadai bei neeiliniam ir įgaliotajam Japonijos ambasadoriui Lietuvoje Toyoei Shigeeda už šiltą priėmimą, įdomius pasakojimus ir gardžius japoniškus užkandžius.

@aroma Lietuvoje atstovauja E77 komanda. Prekių asortimentą galite peržiūrėti adresu www.at-aroma.net.

JAU GREITAI LIETUVOJE

Tarptautiniai sertifikatai sveikatingumo centrams ir spa viešbučiams


Šiais metais E77 pradeda bendradarbiauti su Europos SPA Asociacija ESPA, sveikatingumo ir spa centrus vienijančia organizacija, kurios pagrindinis siekis yra vystyti kurortų veiklą ir balneologiją, taip pat užtikrinti, kad gamtiniai gydomieji ištekliai, kurių pagrindą sudaro mineralinis vanduo, želdiniai, vanduo ir klimatas, taptų prieinami kiek įmanoma didesniam skaičiui piliečių ir lankytojų. ESPA nariams (SPA viešbučiams, reabilitacijos ir sveikatingumo centrams) teikiamos šios paslaugos:
    • Patikimas sveikatingumo ir SPA centrų sertifikavimas („EuropeSpa“).
    • Medicinos ir SPA projektų vystymas kartu su ekspertais.
    • Konsultacijos dėl teisės aktų ir nuostatų valstybėse narėse.
    • Kontaktų tinklas su asociacijos nariais ir operatoriais Europoje ir visame pasaulyje.
    • Parama moksliniams tyrimams ir informacija.

„EuropeSpa“ sertifikatai pasižymi aukšta reputacija ir plačiu žinomumu visoje Europoje. Į „EuropeSPA“ katalogą įtraukiami visi „EuropeSpa med“ ir „EuropeSpa Wellness“ sertifikuoti nariai. Šis katalogas – tai puiki informacinė platforma visos Europos turistams, kelionių organizatoriams ir sveikatos draudimo kompanijoms, ieškantiems aukštos kokybės SPA ir sveikatingumo centrų.

HOLA! NAUJAS TARPTAUTINIS PROJEKTAS ISPANIJOJE

Kaip mes kuriame istoriją


Visiškai naujas projektas flamenko ir koridos šalyje: E77 pradėjo vystyti dar vieną nuostabų objektą Ispanijoje. Šiuo metu bendradarbiaujame su kolegomis iš Ispanijos, kurdami unikalią medicinos kliniką ir SPA Marbelos kurorte. Statybos jau įsibėgėjo, tad netrukus pateiksime ir daugiau informacijos!

Nuotraukose (iš kairės į dešinę): E77 įkūrėja Eglė Rukšėnaitė su legendiniu ispanų architektu Cesaru de Leyva. Antroje nuotraukoje – pradedami medicinos klinikos ir SPA statybos darbai Marbeloje.

E77 direktorė Eglė Ispanijos Blum klinikoje
Aroma ir E77

HALLO IŠ BERLYNO

Pro... Japoniją


Iš Japonijos pro Berlyną: E77 atveža kai ką išties unikalaus ir profesionalaus į Baltijos ir Šiaurės šalis. Bet ša! Kol kas tai – paslaptis, todėl stebėkite naujienas.

Nuotraukoje: E77 įkūrėja Eglė Rukšėnaitė su Japonijos atstovais Berlyne. | 2017 m. lapkričio mėn.

E77 LANKOSI DUBAJUJE

Puiki vieta šviesioms idėjoms


Verslo kelionės po Dubajų metu 2017 m. rugsėjį E77 lankėsi daugybę pasakiškų viešbučių ir SPA, tarp jų – ir naujajame „Nikki Beach Resort & SPA Dubai“, išskirtiniame aukščiausios klasės spa viešbutyje, išsiskiriančiame įkvepiančias dizaino sprendimais ir nuostabiais panoraminiais vaizdais. Mums pavyko pasikalbėti ir pasidalinti profesinėmis įžvalgomis su „Nikki SPA“ direktore Roberta Lindow.

Nuotraukoje: E77 įkūrėja Eglė Rukšėnaitė su „Nikki Beach Resort & SPA Dubai“ direktore Roberta Lindow.

SVETINGUMO LYDERYSTĖS FORUMAS

2017 m. rugsėjo 18-20 d. | Dubajaus Pasaulio prekybos centras


E77 verslo kelionės į „International Hotel Show“ Dubajuje metu įsitikinome, kad viena tendencija nekelia nė menkiausios abejonės: pamirškite tas viešbučių žvaigždutes! Ši reitingų sistema praranda savo reikšmę iš dalies dėl to, kad niekas negali galutinai sutarti, ką tiksliai šios žvaigždutės reiškia. Vertinimo žvaigždutėmis sistema gali skirtis priklausomai nuo pasaulio dalies, šalies ar net šalies regiono. Buvo laikas, kai keturių žvaigždučių vertinimas simbolizavo prabangą. Vėliau atsirado penkios žvaigždutės, tada šešios, septynios... Dabar pasaulinė svetingumo rinka suka kitu keliu.

Nuotraukose: akimirkos iš „International Hotel Show“ renginio Dubajuje.

DOMITĖS SPA IR VIEŠBUČIŲ VERSLO TENDENCIJOMIS?

Kaip neprarasti priešakinių pozicijų


Kadangi senėjimas tampa visuotine 21-ojo amžiaus problema, vis daugiau žmonių neturi kito pasirinkimo, kaip išbandyti alternatyvius ir prevencinius sveikatos priežiūros metodus. Pasak „Global Wellness Institute“, sveikatingumas, pradedant joga, meditacija ir mankšta, taps vis populiaresniu priešnuodžiu prieš vis spartėjantį, chaotišką pasaulį..